Radyoloji Ve Görüntüleme

Hizmetlerimiz > Radyoloji Ve Görüntüleme

Radyoloji Ve Görüntüleme

Radyoloji alanında ortaya çıkmış en önemli gelişmelerden birisi, radyografi işleminin dijital ortamda gerçekleşmeye başlamasıdır. Dijital sistemlerin kullanılmasının en önemli nedenleri, görüntüye hızlı ulaşılması, görüntünün kalitesi ve görüntünün saklanması ve iletilmesinin kolay olmasıdır. Dijital radyolojide konvansiyonel yöntemlerde kullanılan filmlerin yerini görüntü alıcılar yani sensörler alır.

 

Başarılı bir ağız ve diş sağlığı tedavisi ancak teşhisin doğru konulmasıyla mümkündür. Radyoloji ve görüntüleme cihazları teşhis aşamasından tedavi ve tedavi sonrası süreç içerisindeki en önemli yardımcılardan biridir. Kliniğimizde Kavo Konik Işınlı Volümetrik Tomografi cihazı bulunmaktadır.

Radyoloji ve Görüntülene Cihazının Kullanım Alanları Nelerdir?

Ağız ve diş sağlığı bakımında önemli rol alan cihaz aracılığıyla hastaların teşhisi, tedavi süreci ve tedavi süreç takibi gerçekleştirilmektedir.

 

  • Çürüklerin tespit edilmesinde
  • Eklem rahatsızlıklarında
  • Kanal tedavisi öncesinde ve sırasında
  • Diş ve çene kırıklıklarında
  • Çocuk diş gelişim süreçlerinin takibinde

Radyoloji ve Görüntüleme Hakkında Merak Edilenler

Ağız ve diş bakımı tedavisinde kullanılan cihazların yaymış olduğu radyasyon miktarı çok düşük olup; insan sağlığını etkilemeyecek düzeydedir. Ancak hamileler ve hamile olduğundan şüphelenen hastalarda özel bir durumun olmadığı zamanlar dışında radyografi alınmamaktadır.