Şeffaf Plak Tedavisiyle İlgili Tüm Merak Edilenler

Yüz bölgesi bireylerin estetik görünümünde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle bireylerin daha etkili bir görünüme sahip olmasında hem dişler hem de güzel bir gülüş oldukça etkilidir. Dişler de estetikle birlikte fonksiyonun sağlanması da önemli. Bu iki konu ortodontinin vazgeçilmezi ve birbirinden ayrılmazı olduğunu söyleyen DR. DT. Gizem Altuğ Türkyılmaz ağız sağlığında ortodontik tedavinin değerine de dikkat çekti.

Ortodonti uzmanı olarak bireylerin kendilerine olan güvenlerinin tazelenmesini sağladığımız gibi dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmesini de sağlıyoruz. Ortodonti tedavisi sonrasında hastalarımız güzel bir gülümsemeye ve dişlere sahip olduğu gibi ortodonti kaynaklı sağlık sorunlarından da kurtuluyor. Ortodonti tedavilerini estetik ve sağlık açısından değerlendiren Gizem Altuğ Türkyılmaz hedeflerinin dişlerin hem estetik hem de çene ilişkilerinin fonksiyonlarını sağlamak olduğunun altını çiziyor.


Özellikle çocuklarda bu sorumluluğumuz daha da fazla. Çünkü ortodonti sorunları yaşayan çocukların büyüme süreçleri de olumsuz yönde etkileniyor. Ortodonti tedavisi sayesinde çocuklarımızın dişlerini düzelttiğimiz gibi daha rahat nefes almalarını da sağlıyoruz.

Şeffaf Plak Tedavileri Diş Dizilimi Nasıl Düzenliyor?

Diş tellerine alternatif olarak kullanılan şeffaf plaklar diş dizilimlerinin başarıyla uygulanmasını sağlarken, hastaların estetik kaygılarına da çözüm oluyor. Şeffaf plaklar sayesinde hastalar konfor alanlarından dışarı çıkmazken; tedavi kaynaklı oluşabilecek ağız yaralarının da önüne geçiliyor. Şeffaf plakların tedavi süreci hastaların ihtiyacına göre değişiklik gösteriyor. Hastaların tedavi süreci ve tedavi süreci sonrasında dişlerinin nasıl görüneceğini dijital platform aracılığıyla hastalarımızla paylaşıyoruz. Dijitalde oluşturulan tedavi simülasyonuyla tedavi sürecini de süresini de belirliyoruz.

Çocuklarda Diş Kontrolünün Önemi

Çocukların diş kontrolüyle ilgili toplumumuzda doğru bilinen birçok yanlış var. Bunlardan biri de “çocuklarda daimî dişlerin tamamlanmasından sonra doktora gidilmesi”. Doktorlarla çocukların bir araya gelmesi ilk daimî dişlerin oluşmaya bağladığı 6 – 7 yaşları olmalı. Ortodonti uzmanıyla yapılacak beş dakikalık bir görüşme bile çocuğunuzdaki kapanış problemleri, çapraşıklıklar, çene asimetrileri, yüzde büyüme & gelişim problemlerinin tespitini ve tedavisini sağlar. Bu sayede çocuklarınızın ilerleyen yaşlarda karşılaşacağı olası sorunlar için önleminizi zamanında alabilirsiniz.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Uyumsuz ve çarpık dişlerin birbirleriyle olan ilişkilerinin kontrol edip teşhis koyan, oluşan durumları önlemeye çalışan ve sorunun tedavisinde bulunan uzmanlık alanına ortodonti denir. Dişlerdeki çarpıklık

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, endodontisin diş kökünde enfekte olan pulpa (diş özü) ve siniri çıkarması, kök kanalın içini temizlenmesi ve ardından boşluğun dolgu ile kapatılmasıdır. Kanal tedavisini

Şeffaf Plaklar ile Gülüşünü Özgür Bırak

Son dönemlerde teknolojinin gelişimiyle beraber şeffaf plak tedavisi (Invisalign) daha sık gündeme gelmeye başlamıştır. Klasik yöntemlere karşın birçok avantajı bulunan Invisalign estetik bir ortodonti tedavi