Telsiz Ortodonti (Invisalign) Tedavisi

Hizmetlerimiz > Telsiz Ortodonti (Invisalign) Tedavisi

Telsiz Ortodonti (Invisalign) Tedavisi

Telsiz ortodonti tedavisi (invisalign), belli şiddetteki diş çapraşıklıkları ve dizilim bozukluklarının geleneksel metal bantlar, braketler veya teller kullanılmadan, kişiye özel tasarlanmış, görünmez şeffaf plaklar sayesinde düzeltilmesidir. Bu sistemde neredeyse görünmez, çıkartılabilir seri plaklar kullanılır. Bu plaklar iki haftada bir sıradaki seri ile değiştirilir. Her plak kişiye özel olarak sadece sizin dişleriniz için üretilir.

 

 

Dişler her plak değişimiyle azar azar hareket ederek doktorunuzun sizin için belirlediği final pozisyonlarına düzelerek ulaşır. Bu sistemin en iyi özelliklerinden biri, geleneksel tedavinin aksine yiyecek artıklarının ve bakteriyel plağın tutunabildiği metal bantlar, braketler veya teller kullanmamasıdır. Tedavide kullanılan apareyler takıp çıkarılabilir oldukları için ağız hijyenini sağlamak diğer sistemlere göre daha kolaydır. Böylece bakteriyel plak birikimi, diş çürüğü ve diş eti hastalığı riski azaltılabilir.

Telsiz Ortodonti (Invisalign) Tedavi Süreci

Dişlerinizin kalıbı alınıyor. Diş bozukluklarının düzenleme aşamalarını içermekte olan bir simulasyon hazirlaniyor. (Bu simulasyon kliniğimizde Itero Digital ağız içi tarayıcı ile klasik ölçü yöntemlerine gerek kalmadan konforlu bir şekilde invisalign (şeffaf plaklar) ve incognito (lingual ortodonti) tadavileri yapılmaktadır.) Simulasyon sonrasında sizin onayınız ile birlikte seffaf plaklardan olusan bir set tarafınıza hazırlanıp iletiliyor. İki haftada bir yeni plak takılması, tedavi süresine bağlı olarak plak sayısı ve süreci belirliyor.

Invisalign Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Invisalign tedavisi hem yetişki hastalarımız hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir ortodontik tedavidir. Fakat Invisalign tedavisine uygun olup olmadığınız ancak kliniğimizde yapılan muayene sonucunda netleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları invisalign ile tedavi edilebilir. Diş çekimi yapılması gereken bir ortodontik tedavi invisalign ile de tedavi edilebilir. Invisalign ile çekimli tedavi yapılmasını ancak doktorunuz belirleyebilir.

 

Share