Şeffaf Plak Fiyatları 2024

Şeffaf Plak Fiyatları 2024: Gülüşünü Özgür Bırak

Şeffaf Plak Fiyatları (Invisalign Fiyatı) tedavinin zorluk derecesine ve kullanılacak plak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak en az sayıda plakla 26.255 TL den başlayıp, en çok plakla 49.310 TL ye kadar fiyat çıkabilmektedir. Net bir fiyat almak için kliniğimizi arayabilir veya Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir, Muayene randevusu oluşturabilirsiniz. Şeffaf plaklarla ortodonti tedavi gereksinimlerinizi değerlendirecek ve yapılacak tüm kalemleri belirleyip fiyat belirlenecektir.


Şeffaf plaklarla ortodontik tedaviler 2024 yılı için en güncel tedavi alternatifidir. Her geçen gün yenilenen CAD Cam teknikleri, innovasyonlar, yazılım güncellemeleri, gülüş tasarımları bu tedavilerdeki başarı oranını ve sonuç beklentisini doruk noktasına çıkarmıştır.  Şeffaf plaklar, dişlerinizi düzeltmek ve sıralamak için oldukça popüler bir tedavi haline gelmiştir. 2024 yılı için şeffaf plak fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gizem Altuğ Türkyılmaz’ın kişisel web sitesi için klayın


Şeffaf Plak Fiyatları 2024

Şeffaf Plak Nedir?

Detaylı bilgi için dilerseniz önce Şeffaf Plak Hizmetlerimiz sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Şeffaf plaklar, dişlerinizi düzeltmek ve sıralamak için kullanılan görünmez bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Geleneksel diş teli yerine, diş şeffaf plakları, her hastaya özel olarak hazırlanan plastik plaklardan oluşur ve dişlerinizi istenilen konuma doğru hareket ettirmek için kullanılır. Bu plaklar saydam oldukları için, tedavi süreci boyunca görünmezler ve hastaların daha özgüvenli hissetmelerine yardımcı olurlar.

Şeffaf Plak Fiyatları (Invisalign Tedavisi) 2024

Şeffaf plak tedavisi, pek çok faktöre bağlı olarak fiyatlandırılır. Fiyatlar, kliniğin konumuna, diş hekiminin deneyimine ve hastanın tedavi gereksinimine göre değişebilir. Ortalama olarak, 2024 yılında şeffaf plak tedavisinin fiyatları şunlara dayalı olarak değişebilir:

Tedavi Süresi: Tedavinin maliyetini belirleyen önemli bir faktördür. Basit düzeltmeler için daha kısa süreli tedaviler daha ekonomik olabilirken, karmaşık vakalar daha uzun süre alabilir ve dolayısıyla daha fazla maliyet gerektirebilir.Tedavi Yoğunluğu: Tedaviye ihtiyacınız olan plak sayısı ve sıklığı, fiyatı etkileyebilir. Bazı hastalar için sadece üst dişlere veya alt dişlere ihtiyaç duyulabilirken, diğerleri her iki çenede de tedavi gerektirebilir.

Kliniğin Konumu: Kliniğin coğrafi konumu, fiyatları etkileyen bir diğer önemli faktördür. Büyük şehirlerdeki klinikler genellikle daha yüksek fiyatlarla hizmet sunabilir.


Diş Hekiminin Deneyimi: Deneyimli bir diş hekimi, tedavinin başarılı bir şekilde uygulanmasına yardımcı olabilir, ancak deneyim düzeyi fiyatları da etkileyebilir.Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 26.255,00 tl

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 36.250,00 tl

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 49.310,00 tl


*Bu fiyatlara plak ücreti ve varsa yapılacak diğer ücretler eklenmemiştir. Bunlar için muayne olmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem tedavi hakkında kesin fiyat bilgisi hem de tedavi planı oluşturulacaktır.


Şeffaf Plak Tedavisi Faydaları

Şeffaf plak tedavisinin popülerliği, sunduğu bir dizi avantajdan kaynaklanmaktadır. İşte bu tedavinin bazı faydaları:

Görünmezlik: Şeffaf plaklar saydam olduğu için, tedavi süreci boyunca dışarıdan neredeyse fark edilmezler.


Rahatlık: Geleneksel diş teli gibi keskin kenarları olmadığı için şeffaf plaklar, daha fazla rahatlık sunar.


Çıkarılabilirlik: Plaklar, yemek yemek veya dişleri fırçalamak gibi günlük aktiviteler sırasında çıkarılabilir. Bu, hijyenik bakımı kolaylaştırır.


Daha Hızlı Sonuçlar: Bazı durumlarda, şeffaf plaklar geleneksel diş teli tedavilerine kıyasla daha hızlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.


Ortodontide Çekimli Tedavileri Azaltması: Şeffaf plaklarla dişleri aşama aşama geri alabildiğimiz için her bir kadran için 5mm’ye kadar dişleri geri alıp arkta yer sağlayabilmektedir. Bu da çok şiddetli olmayan çapraşıklıklarda tedavilerde çekim oranını azaltmaktadır.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Uyumsuz ve çarpık dişlerin birbirleriyle olan ilişkilerinin kontrol edip teşhis koyan, oluşan durumları önlemeye çalışan ve sorunun tedavisinde bulunan uzmanlık alanına ortodonti denir. Dişlerdeki çarpıklık

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, endodontisin diş kökünde enfekte olan pulpa (diş özü) ve siniri çıkarması, kök kanalın içini temizlenmesi ve ardından boşluğun dolgu ile kapatılmasıdır. Kanal tedavisini

Şeffaf Plak Fiyatları 2024

Şeffaf Plaklar ile Gülüşünü Özgür Bırak

Son dönemlerde teknolojinin gelişimiyle beraber şeffaf plak tedavisi (Invisalign) daha sık gündeme gelmeye başlamıştır. Klasik yöntemlere karşın birçok avantajı bulunan Invisalign estetik bir ortodonti tedavi